Wojna nerwów dla Polaków, Brazylia pokonana!

Iskrzyło na boisku i poza nim, ale ostatecznie – po tie-breaku – Polacy odnieśli cenne zwycięstwo nad Brazylią w mistrzostwach świata siatkarzy.
Po pokonaniu 3:2 Iranu oraz Francji biało-czerwoni trafili do „grupy śmierci” z Brazylią i Rosją. Z obydwoma zespołami Polakom nigdy nie grało się łatwo, a starcia zwłaszcza z Rosjanami miały również wiele podtekstów pozasportowych.

Z losowania niezadowoleni byli zarówno Canarinhos, jak i przedstawiciele Sbornej. A to z tego względu, że Polacy skorzystali z przywileju gospodarza i pozostali w Łodzi, gdzie rozgrywali mecze II rundy, zaś to rywale musieli się przenieść z Katowic do miasta włókniarzy. Ponadto reprezentacje Brazylii i Rosji musiały zaakceptować nieco zmodyfikowany terminarz gier, w którym to gospodarz mistrzostw ma dzień przerwy między jednym a drugim spotkaniem, natomiast rywale grać będą dzień o dniu.

Atmosfera pełna pretensji była wyczuwalna na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Lepiej w mecz weszli biało-czerwoni, którzy pierwszą partię wygrali 25:22. Potem jednak Kanarkowi wzięli się ostro do pracy i wyrównali stan rywalizacji, a następnie zmiażdżyli Polaków w trzecim secie zezwalając im na ugranie raptem 14 oczek.

Podopieczni Stephan’a Antigi potrafili się podnieść po takim ciosie i doprowadzili do tie-breaka, gdzie walka toczyła się punkt za punkt. Niejeden kibic polskiej reprezentacji odczuwał przyspieszone tętno, albowiem piąta odsłona galaktycznego meczu zakończyła się zwycięstwem biało-czerwonych 17:15!

Po dniu przerwy Polaków czeka kolejna niełatwa przeprawa w czempionacie, tym razem z Rosją.

Polska – Brazylia 3:2 (25:22, 22:25, 14:25, 25:18, 17:15)