Skromne zwycięstwo Legii w Lidze Europy

Piłkarze Legii Warszawa pokonali 1:0 KSC Lokeren w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Europy, chociaż piłkę w siatce umieścili trzykrotnie.

Zanim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego uwagę wszystkich przykuła trybuna północna, gdzie została zaprezentowana oprawa upamiętniająca 60-lecie Lucjana Brychczego w Legii Warszawa.

Od pierwszych minut wojskowi grali ofensywnie i nie brakowało im sytuacji pod bramką Boubacara Barry’ego. Już w 7. minucie Michał Kucharczyk ruszył do ataku, jednak nie dość, że golkiper Lokeren obronił strzał, to pomocnik mistrzów Polski był na spalonym.

Niespełna 60 sekund później fenomenalną sytuację sam na sam z bramkarzem belgijskiej drużyny zmarnował Michał Żyro strzelając obok słupka. W 14. minucie piłka wpadła do bramki KSC Lokeren po strzale Michała Kucharczyka, jednak arbiter pokazał, iż znajdował się on na spalonym.

Dopiero w 25. minucie piłkarze z Lokeren po raz pierwszy zagrozili bramce strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Na cztery minuty przed regulaminowym końcem pierwszej połowy z rzutu wolnego nad poprzeczką strzelił Tomasz Brzyski. Przy bezbramkowym wyniku piłkarze zeszli do szatni.

Henning Berg w przerwie nie zdecydował się na dokonanie zmian. Wtedy też skrzydeł dostał Miroslav Radović, ale najpierw lewą stroną boiska w stronę pola karnego rywali popędził Michał Kucharczyk, który dośrodkował do Radovicia, a ten podanie zamienił na gola.

Jak się okazało, była to jedyna uznana bramka w tym spotkaniu, albowiem legioniści, a konkretnie Kucharczyk po podaniu od Michała Żyry, raz jeszcze umieścił piłkę między słupkami belgijskiej ekipy. Ponownie jednak był na spalonym.

Ten jeden gol wystarczył na to, aby po końcowym gwizdku sędziego mistrzowie Polski cieszyli się z kompletu punktów w inauguracyjnej kolejce fazy grupowej Ligi Europy.

Kolejnym rywalem Legii będzie turecki Trabzonspor, a mecz zostanie rozegrany 2 października w Trabzonie.

Legia Warszawa – KSC Lokeren OV 1:0 (0:0)

Radović (58′)

Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Dossa Junior, Tomasz Brzyski – Michał Żyro, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Michał Kucharczyk – Ondrej Duda (90+1′ Marek Saganowski), Miroslav Radović.

KSC: Boubacar Barry – Giorgos Galitsios, Mijat Marić, Alexander Scholz, Denis Odoi – Koen Persoons, Hans Vanaken (64′ Besart Abdurahimi), Killian Overmeire – Nill De Pauw (81′ Patosi), Mbaye Leye (72′ Junior Dutra), Jordan Remacle.

Żółte kartki: Broź, Rzeźniczak, Żyro (Legia) oraz Scholz, Vanaken (KSC)