Rosja pokonana, Polacy w półfinale MŚ!

kibice reprezentacji Polski w siatkówce

Biało-czerwoni zafundowali kibicom kolejną sporą dawkę emocji. Na zakończenie zmagań w III rundzie MŚ pokonali Rosję 3:2.
W obliczu porażki Rosjan z reprezentacją Brazylii sytuacja w „polskiej” grupie mistrzostw świata skomplikowała się na tyle, że to właśnie ze Sborną podopieczni Stephane’a Antigi mieli stoczyć bój o „być albo nie być” w turnieju. Do awansu potrzebowali tylko i aż dwóch zwycięskich setów.

Do tego francuski szkoleniowiec postanowił, że  kwadracie rezerwowych pozostaną Marcin Możdżonek i Paweł Zagumny…

Spotkanie zaczęło się po myśli biało-czerwonych, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a do tego czynili spore spustoszenie w szeregach rywali zagrywką. Mariusz Wlazły na boisku dwoił się i troił, a Polacy dość swobodnie wygrali pierwszego i drugiego seta.

Wówczas wielka euforia zapanowała w polskiej ekipie, gdyż było już wiadomo, że reprezentacja naszego kraju zagra w półfinałach mistrzostw świata.

Ten fakt spowodował rozluźnienie na boisku, co z kolei zaczęli wykorzystywać Rosjanie, zapewne chcąc jak najlepiej pożegnać się z turniejem. Sborna wygrała dwie kolejne partie doprowadzając do remisu. W decydującej odsłonie to jednak po raz kolejny Polacy zapanowali nad nerwami i wygrali kolejny pięciosetowy mecz podczas mistrzostw świata.

W półfinale Polacy zagrają z reprezentacją Niemiec.

Polska – Rosja 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11)

Opublikowano