Sprzątanie brzegów Wisły i wyścig kajakowy

Już jutro, 20.09 w ramach akcji „Sprzątanie Świata” odbędzie się sprzątanie brzegów Wisły. Dodatkowo odbędzie się też wyścig kajakowy „Mosty Warszawy”.

Start o godzinie 12:00! Na początku będziemy sprzątać brzegi Wisły. W akcji wezmą udział ambasadorowie Fundacji Nasza Ziemia, między innymi Andrzej Pągowski i Ewelina Flinta. Ale pomóc może każdy. Dla wszystkich chętnych przygotowane będą rękawiczki i worki od Służby Brzegowej, a dla wytrwałych o 15:00 czeka finał akcji i wspólne ognisko. Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Mienia m. st. Warszawy oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Ale na tym nie koniec, ponieważ tego samego dnia o 13:00 odbędzie się wyścig kolarski „Mosty Warszawy”, który startuje z plaży Poniatówka. Uczestnicy mają do pokonania dystans 8 km, z czego 4 z nich są w górę rzeki. Na wszystkich, którzy chcą wziąć udział w zabawie a nie mają swojego sprzętu czeka 12 kajaków, które wypożyczają organizatorzy. Abt wziąć udział w wyścigu należy wypełnić formularz na stronie www.mostywarszawy.pl.

Dodatkowo będzie można również zwiedzić bulwary wiślane, co nie zdarza się zbyt często. Zwiedzający będą pod opieką przewodnika, który ich oprowadzi. Zorganizowane są dwie tury, jedna wycieczka wyrusza o 10:00, druga o 11:30.

Opublikowano