Polacy w finale mistrzostw świata!

Reprezentacja Polski pokonała 3:1 Niemców i awansowała do finału mistrzostw świata siatkarzy!
Po pokonaniu Rosjan w czwartek wiadomym było, że Polacy zagrają o medale światowego czempionatu. Na ich drodze stanąć mieli Niemcy – drużyna prowadzona przez znakomitego stratega i psychologa, doskonale znającego potencjał biało-czerwonych, Vitala Heynena.

Nie było to łatwe spotkanie, albowiem Niemcy od pierwszych minut usiłowali narzucać własny styl gry i początkowo to oni obejmowali prowadzenie. Pierwszy set był bardzo wyrównany, drużyny doprowadzały do remisów, a o zwycięstwie musiała zadecydować gra na przewagi, po której prowadzenie w meczu objęli Polacy.

Nie inaczej było w drugiej partii, gdzie wynik oscylował w granicach remisu, a po niezwykle nerwowej i zaciętej końcówce ponownie lepsi byli biało-czerwoni, którym do wielkiego finału mistrzostw świata brakowało już tylko jednego seta.

Wówczas na placu gry przebudzili się nieco Niemcy korzystając z chwilowego rozluźnienia w polskiej ekipie. Kibice zgromadzeni w Spodku musieli poczekać z eksplozją radości, albowiem trzeci set padł łupem naszych zachodnich sąsiadów i zaczęła się wielka gra nerwów.

Podopieczni Stephane’a Antigi zdawali sobie sprawę z tego, o co grają i jak bliscy są osiągnięcia kolejnego etapu zmagań. Niesieni dopingiem publiczności wypełniającej katowicki Spodek zebrali się w sobie i niemal od początku czwartej odsłony dyktowali rywalom warunki gry. W ataku dwoił się i troił Mariusz Wlazły, na siatce dobrze spisywali się Karol Kłos i Piotr Nowakowski. Ponadto rozgrywający, Fabian Drzyzga, swoje wystawy często kierował właśnie do środkowych.

O ile wyjściowy skład Polaków mógł nieco zadziwić (Fabian Drzyzga, Mateusz Mika, Karol Kłos), o tyle ich gra przekonała wszystkich do tego, że Stephane Antiga ma niezłego nosa.

W wielkim finale mistrzostw świata Polacy zmierzą się z Brazylią, która pokonała 3:2 reprezentację Francji.