Schował 150 gramów marihuany w łóżku rodziców

Bartłomiej M. i Bartłomiej S. łącznie posiadali 190 gramów marihuany i 30 gramów mefedronu. Grozi im za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wołomina, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej prowadzili działania w Nowych Lipinach. Podczas jazdy zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy ma widok radiowozu nerwowo zareagowali i od razu weszli na teren jednej z posesji.

Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i udali się za nimi. Zatrzymali znanego im już 19-latka, natomiast drugi z mężczyzn uciekł do domu. Policjanci jednak weszli do środka i tam zastali zdenerwowanego i zdezorientowanego 20-latka. Mężczyzna nie chciał z nimi współpracować, więc funkcjonariusze przystąpili do przeszukania i w piecu kuchennym znaleźli kilkanaście torebek strunowych oraz susz roślinny. Postanowili też sprawdzić miejsce zamieszkania 19-latka. U niego w mieszkaniu, dokładnie w pokoju ojca w łóżku zabezpieczyli 150 gramów marihuany.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających 20-letniemu Bartłomiejowi M. i 19-letniemu Bartłomiejowi S. grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Na razie zastosowano wobec obu dozór policyjny.

Opublikowano