VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym

W sobotę, 20 września Stadion Narodowy zamienił się w pustynię. Wszystko po to, aby dać upust rajdowym emocjom. To była piąta, jubileuszowa edycja VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym. Dokładnie 15 lat temu ORLEN Team w składzie z Jackiem Czachorem i Markiem Dąbrowskim, wystartował w Rajdzie Dakar. Obecnie ORLEN Team jest znany i doceniany wśród najlepszych rajdowców świata. DSC_0889

Podczas tegorocznej edycji odbyła się „Bitwa Mistrzów”. Światowa czołówka, najlepsi z najlepszych zmierzyli się w jednym pojedynku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zespół z Polski reprezentowali: Adam Małysz z Rafałem Martonem, Marek Dąbrowski i Jacek Czachor oraz Kuba Przygoński, Taddy Błażusiak, a także Jarosław DSC_0795Hampel. Reszta świata to zwycięzcy Dakaru: Carlos Sainza i Marc Coma oraz Helder Rodrigues, mistrz świata WRC Marcus Gronholm i wicemistrz Europy Bryan Bouffier.

Sześć rajdowych kategorii, dwa zespoły – Polska i Reszta Świata – wiele emocji, nieziemska adrenalina i dopingujące trybuny. Choć pojedynek był ekscytujący i początkowo wygrywała reszta świata, za sprawą mistrzów Carlosa Sainza i Marca Comy, to ostatecznie triumfowali biało – czerwoni. Ponadto swój nowy samochód zaprezentował Adam Małysz. Wyruszy nim, w przyszłym sezonie na Rajdzie DSC_0952Dakar. Sam zainteresowani, jak i wszyscy fani tego motosportu wiążą z tym faktem ogromne nadzieje. Natomiast sam Adam Małysz już wkrótce będzie gościem Radia Hobby 89,4FM w programie Na biegu, o czym będziemy informować na portalu regionalnym hobby.pl.

Dodatkowe emocje zapewnił występ na żywo Jamiroquai. Zespół zagrał swoje największe hity, a wokalista Jay Kay porwał publiczność na Narodowym. Zrobił to oczywiście z niewymuszoną lekkości, udowadniając, że jest gwiazdą światowego formatu. Co więcej Jay Kay jest miłośnikiem motoryzacji, posiada ogromną kolekcję sportowych samochodów. W 2011 roku wystąpił na VERVA Street Racing w swoim zabytkowym Porsche 914/GT z 1970 r.

DSC_0099To było wydarzenie światowego formatu, podczas którego zaprezentowano ponad 300 samochodów oraz motocykli, a obejrzało je 15 tysięcy ludzi w czasie trwającej 4 godziny imprezy Pit Party. Samo show trwało 3 godziny. Polska udowodniła, że jest w czołówce sportów motoryzacyjnych, mamy wspaniałych rajdowców i potrafimy zorganizować widowisko na najwyższym poziomie.

DSC_0837

Opublikowano