II Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier

Wydarzenie trwa 10 dni, od 26.09 do 6.10. na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji, zaplanowano ponad 80 punktów w programie, między innymi spektakle, wystawy czy warsztaty.

W akcji mogą wziąć udział wszyscy, zarówno osoby pełnosprawne jak i niepełnosprawne. Wystarczy wcześniej zdobyć bilet lub zapisać się na bezpłatne wejście. A spotkań będzie wiele, bo w tym roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 80 instytucji.

Dla osób niepełnosprawnych to szczególne dni, ponieważ czeka na nich wiele udogodnień. Osoby niewidome i niewidzące mogą skorzystać z audiodeskrypcji i tyflografiki, będą też tłumaczenia na język migowy i napisy dla niesłyszących. Przygotowane są miejsca dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, takie osoby mogą też liczyć na wsparcie asystentów.

Podczas Tygodnia Kultury Bez Barier czekają na nas teatry takie jak Studio, Kwadrat i Baj, Powszechny, TR Warszawa, przygotowane są też muzea Narodowe, Historii Żydów Polskich, Powstania Warszawskiego, Fryderyka Chopina i Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Dla miłośników tańca czeka kurs tanga w Bemowskim Centrum Kultury ARTBEM, a dla fanów sztuki współczesnej przygotowane są spotkacie między innymi w Zachęcie czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dodatkowo udając się do Teatru Syrena możemy spędzić czas z innymi przy kawie, winie i poczęstunku.

Opublikowano