Legia pokonała Wisłę i wskoczyła na fotel lidera

Legia Warszawa pokonała 3:0 Wisłę Kraków na wyjeździe.
Spotkania Legii z Wisłą od zawsze wzbudzały wiele emocji, nie inaczej było tym razem, zwłaszcza, że na Reymonta 22 zapowiadał się hit 9. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. W Krakowie na to wydarzenie sprzedano 31 635 wejściówek, co jest rekordem sezonu.

Nic zatem dziwnego, że piłkarze na boisku usiłowali dostosować poziom gry do atmosfery panującej na trybunach. I rzeczywiście, pierwsza połowa – choć bezbramkowa – mogła się podobać dzięki wielu akcjom po obu stronach boiska. W głównych rolach wystąpili bramkarze Wisły i Legii, chociaż nieco więcej pracy miał Dusan Kuciak. Ich czujność między słupkami jednak nie zawiodła.

Mistrzowie Polski odblokowali się w 50. minucie, kiedy to Orlando Sa znalazł się sam na sam z Michałem Buchalikiem po znakomitym podaniu Helio Pinto. Sa takiej okazji nie zmarnował i uciszył trybuny krakowskiej Wisły.

Po 20 minutach pole gry nieco się zażółciło z powodu kartek, które wręczał arbiter prowadzący spotkanie, a następnie zadymiło po odpaleniu rac przez kibiców stołecznej ekipy.

Świetnej okazji nie wykorzystał Marek Saganowski, który strzelił w słupek po podaniu Tomasza Jodłowca. „Jodła” przewiózł piłkę niemal przez pół boiska! Szansę na podwyższenie rezultatu mieli jeszcze Dossa Junior i Helio Pinto.

Mecz powoli zmierzał do końca i wydawało się, że wynik już nie ulegnie zmianie. Wisła w swoich akcjach była nieskuteczna, już nie potrafiła zagrozić bramce Dusana Kuciaka tak, jak to czyniła w pierwszej połowie. Henning Berg zaś desygnował do gry Ondreja Dudę i Miroslava Radovicia, co okazało się strzałem w dziesiątkę!

W związku z przerwaniem meczu w 65. minucie po odpaleniu rac i zadymieniu boiska, arbiter Szymon Marciniak przedłużył spotkanie aż o 7 minut. I ten czas rewelacyjnie wykorzystali wojskowi. Najpierw na 2:0 podwyższył Ondrej Duda, a Wisłę dobił Miro Radović. Legia z kompletem punktów i fotelem lidera wyjechała z Krakowa.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:3 (0:0)

Sa (50′), Duda (90+5′), Radović (90+7′)

Wisła: Michał Buchalik – Łukasz Burliga, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Maciej Sadlok, Semir Stilić, Alan Uryga, Łukasz Garguła (62′ Donald Guerrier), Maciej Jankowski (72′ Emmanuel Sarki), Rafał Boguski (86′ Mariusz Stępiński), Paweł Brożek.

Legia: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Dossa Junior, Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Jakub Kosecki (76′ Michał Kucharczyk), Marek Saganowski, Helio Pinto (79′ Ondrej Duda), Orlando Sa (87′ Miroslav Radović).

Żółte kartki: Burliga, Garguła (Wisła) oraz Broź, Kucharczyk, Jodłowiec, Saganowski (Legia).