„Wędrówki i myśli porucznika Stukułki” – Twoja kontynuacja

Wydawnictwo MG ogłosiło konkurs literacki. Zadaniem uczestników jest napisanie kontynuacji powieści Leopolda Tyrmanda „Wędrówki i myśli porucznika Stukułki”. Można wygrać duże pieniądze.

W powieści Tyrmanda podążamy za porucznikiem Stukułką drogami kampanii wrześniowej, a następnie stajemy się świadkami jego działalności konspiracyjnej, dzięki której podróżujemy po okupowanej Polsce, od Warszawy przez Kraków, Wilno… To opowieść pełna celnych obserwacji , anegdot i opowiastek romansowych. Jak zwykle też dostrzegamy w nich fragmenty jego biografii. Opowieść kończy się decyzją bohatera, by wyjechać do Niemiec. Wszak najciemniej jest pod latarnią.

Biorący udział w konkursie mają za zadanie stworzyć kontynuację książki, używając do tego maksymalnie 180 tysięcy znaków. Nagrodą jest 10 000 zł oraz darmowa publikacja książki. Ostateczny termin nadsyłania prac to 30 czerwca 2015 roku.

Oficjalne ogłoszenie konkursu oraz promocja oryginalnej książki Wędrówki i myśli porucznika Stukułki odbędzie się 1 października 2014 roku w siedzibie Muzeum Literatury Polskiej im. Adama Mickiewicza przy Rynku Starego Miasta w Warszawie. Organizacja konkursu ma na celu zarówno popularyzację twórczości Leopolda Tyrmanda, jak również promocję współczesnej literatury polskiej.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie w regulaminie, zamieszczonym na stronie www.wydawnictwomg.pl

 

Leopold-Tyrmand-KONKURS2

Zobacz też: II Warszawski Tydzień Kultury Bez Barier 

Źródło: wawalove.pl, Wydawnictwo MG
Foto: Wydawnictwo MG

Opublikowano