Warszawska jesień – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej

O 19 września trwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej. Program jest wypełniony wydarzeniami, koncertami i pokazami. Coś dla siebie znajdą tam nie tylko dorośli, ale również i dzieci. Festiwal potrwa do 28 września. Jutro można oglądać instalację muzyczną w Królikarni, posłuchać „Chóru niemuzyków” lub koncertu muzyki chorwackiej. Jutro odbędzie się także konferencja naukowo artystyczna. Brzmi ciekawie?

Warszawska Jesień jest festiwalem zasłużonym, z ogromną tradycją, czymś w rodzaju świadka historii. Jest to jedyny w Polsce festiwal o randze i skali międzynarodowej poświęcony muzyce współczesnej, przez wiele lat jedyna tego rodzaju impreza w środkowej i wschodniej części Europy. Wciąż jest organizmem żywym, rozwija się i ma się dobrze na tyle, na ile pozwala budżet przeznaczony na kulturę w Polsce oraz ogólna sytuacja muzyki. Festiwal organizowany jest przez Związek Kompozytorów Polskich, a nad programem kolejnych edycji pracuje Komisja Repertuarowa powoływana przez Zarząd Związku, w swej pracy od niego niezależna. Jest więc to festiwal pozarządowego stowarzyszenia, ale przy tym międzynarodowy i organizowany pro publico bono. Jak co roku, dla dzieci, rodziców, opiekunów – moc różnorodnych muzycznych atrakcji.

Na większość wydarzeń wstęp jest wolny, na kilka obowiązują bilety. Dokładny program można zobaczyć na stronie www.warszawska-jesien.art.pl

Więcej wydarzeń w Warszawie? Zobacz: II Warszawski Tydzień Kultury bez Barier, Warsztaty Twórcze Dzieciaki

c6cb63fd2c_Plakat_WJ2014

 

źródło,foto: strona organizatora

 

 

Opublikowano