Bezpłatne czipowanie psów w Gminie Nieporęt

Akcja rozpoczęła się 22.09 a trwać będzie do wyczerpania zapasów, ale na pewno nie dłużej niż 15.12 br. Dlatego już teraz warto udać się ze swoim czworonożnym przyjacielem na bezpłatne czipowanie.

Obecnie takie elektroniczne znakowanie jest najskuteczniejszym sposobem zapobiegania bezdomności wśród psów. Czip wszczepiany jest tuż obok karku igłą, pies odczuwa jedynie zwykły zastrzyk. W środku są informacje o właścicielu, przy pomocy czytnika można odczytać numer i bez trudu odnaleźć właściciela zguby. Wszystkie informacje zawarte w małym czipie trafiają do Międzynarodowej Bazy Danych SAFE ANIMAL. Dzięki temu możemy być spokojniejsi o los naszego czworonożnego przyjaciela w przypadku zaginięcia.

Czipowane dotyczy psów, które ukończyły 4 miesiąc życia. Dodatkowo aby móc wziąć udział w akcji należy wcześniej wniosek o bezpłatne znakowanie psa, okazać dowód osobisty w ramach potwierdzenia zameldowania w Gminie Nieporęt i przedstawić aktualne zaświadczenie psa, że jest on szczepiony przeciwko wściekliźnie. Sam zabieg odbywa się przy ul. S.łonecznej 14/1 w Stanisłałowie Pierwszym. Tam znajduje się gabinet weterynaryjny KOSMA.

fot: UG Nieporęt

Opublikowano