Zmiany w ruchu na Warszawskich ulicach

W związku z Warszawskim Maratonem PZU, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę 28.09 wprowadzone zostaną zmiany w ruchu, zarówno w sobotę jak i w niedzielę.

Przypomnijmy, że w niedzielę przed południem przy Moście Poniatowskiego zgromadzi się tysiące biegaczy, którzy będą mieli do pokonania dystans 42 km i 195 m. W biegu wezmą udział również zagraniczni goście, między innymi z Maroko, Estonii, Ukrainy czy Kenii. A wszystko to w ramach PZU Maratonu Warszawskiego, którego trasa prowadzi między innymi koło Pałacu Kultury i Nauki czy Starego Miasta.

Z powodu tego wydarzenia już od soboty możemy spodziewać się zmian w ruchu drogowym. 27.09 od godziny 11:00 do około 13:00  planowana jest impreza „Maraton hand-bike”. Podczas jej trwania zamknięty będzie prawy pas ruchu na ulicy Wybrzeże Szczecińskie od bramy nr 4 przy Stadionie Narodowym do ulicy Sokolej. Dalej w dokładnie od północy z 27.09 na 28.09 zamknięte będą al. J. Poniatowskiego, Most Poniatowskiego oraz Al. Jerozolimskie od Ronda Waszyngtona. Nieczynny również będzie prawy pas wschodniej jezdni na Wale Miedzeszyńskim i Wybrzeżu Szczecińskim.

fot: wikipedia, Adrian Grycuk

Opublikowano