Karta Mieszkańca w Grodzisku dostępna już od soboty

Łącznie przygotowano 6 tysięcy egzemplarzy Grodziskiej Karty Mieszkańca. Zapewni ona mieszkańcom 50% zniżki na komunikację miejską i 10% na bilety do kina bądź wejścia na basen.

Warunkiem otrzymania Karty Mieszkańca jest rozliczanie podatków w grodziskim urzędzie skarbowym. Dlatego też nie trzeba być zameldowanym w Grodzisku aby ją otrzymać, chociaż docelowo akcja ma na celu zachęcić do zameldowania i zamieszkania na terenie gminy. Członkowie rodziny, którzy nie mają pracy, czyli na przykład studenci czy uczniowie również z takiej Karty mogą skorzystać.

Pierwszy odbiór Kart Mieszkańca odbędzie się w sobotę 27.09 przy ulicy Spółdzielczej 9. Kino Centrum Kultury będzie czynne dla zainteresowanych między 10:00 a 15:00. W niedzielę 28.09 można natomiast udać się w tym celu na Halę Sportową przy ulicy Westfala 3 od godziny 12:00 do 17:00. Od 29.09 Karty będą już wydawane w czterech punktach: w Urzędzie Miejskim, w holu Kina Centrum Kultury, w holu basenu „Wodnik 2000” oraz w lokalu przy ulicy 11 Listopada 6.

Aby wyrobić sobie Kartę Mieszkańca należy mieć przy sobie dowód osobisty, a osoby niezameldowane w Grodzisku Mazowieckim dodatkowo muszą mieć ze sobą pierwszą stronę zeznania podatkowego za rok 2013. Na miejscy trzeba będzie wypełnić krotki wniosek i zrobić sobie zdjęcie, które będzie umieszczone na Karcie.

Opublikowano