Pewny awans Legii w Pucharze Polski

Legia Warszawa pokonała w 1/16 Pucharu Polski Miedź Legnica 4:0. W następnej rundzie mistrzowie kraju zmierzą się z Pogonią Szczecin.
Henning Berg zaskoczył po raz kolejny, albowiem do boju od pierwszych minut posłał niezwykle silną jedenastkę. Wydawać by się mogło, że po wykonaniu arcytrudnego zadania w meczu Ligi Europy z KSC Lokeren OV oraz wyjazdowym zwycięstwie nad Wisłą Kraków, szkoleniowiec wojskowych da złapać nieco oddechu najbardziej eksploatowanym zawodnikom. Jednak nic bardziej mylnego, trener Legii dokonał tylko drobnych korekt.

Taka taktyka opłaciła, bowiem na przerwę legioniści schodzili ze skromną, jednobramkową zaliczką po golu Ivicy Vrdoljaka. W nieco ponad dziesięć minut od wznowienia gry wojskowi pokonali jeszcze dwukrotnie bramkarza Miedzi: w 48. minucie uczynił to Miroslav Radović, zaś w 56. Jakub Kosecki.

Rado jeszcze raz umieścił piłkę w siatce w doliczonym czasie gry i ostatecznie Legia z czterema bramkami opuściła Legnicę. Warto zaznaczyć, że obydwie drużyny spotkanie kończyły w dziesiątkę, bowiem czerwone kartki obejrzeli Marcin Garuch i Tomasz Brzyski.

Miedź Legnica – Legia Warszawa 0:4 (0:1)

Vrdoljak (23′), Radović (48′, 90+2′), Kosecki (56′)