XVII Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza

W miniony weekend odbyły się XVII Dni św. Mateusza – Patrona Pułtuska. Już od środy miały miejsce wydarzenia towarzyszące, jednak główna impreza zaczęła się w sobotę. Pułtuszczanie przez weekend mieli okazję świetnie się bawić. Oczywiście na moc atrakcji mogli liczyć zarówno dorośli jak i dzieci. 

Inauguracją święta był kolorowy korowód, który przeszedł wokół pułtuskiego rynku, który przypomnijmy jest najdłuższym rynkiem w Europie.  Przed budynkiem Pułtuskiej Biblioteki Publicznej odbywało się czytanie dzieciom, plener malarski. Dzieci mogły też obejrzeć specjalnie przygotowany dla nich program pt „Bajkowa podróż dookoła świata”. Nie zabrakło także dmuchanych zjeżdżalni i trampolin.

Swoje umiejętności pokazał też zespół tańca SWAG, Klub Srebrnego Wieku, a także pułtuskie szkoły. Było także wiele wydarzeń sportowych jak mecze koszykówki, piłki nożnej, biegi, przeciąganie liny. Odbył się także pokaz dwuboju olimpijskiego podnoszenia ciężarów w wykonaniu reprezentantów Polski z Miejskiego Klubu Sportowego Narew.

Oczywiście łasuchy także mieli okazję spróbować wielu pyszności. W ulicy Aleja Polonii rozstawione zostały stoiska i kramiki z goframi, watą cukrową, prażynkami i innymi smakołykami. Można też było zakupić miód, domowe syropy, zjeść kiełbaskę z rusztu i napić się kuflowego piwa. Wśród stoisk nie zabrakło także strzelnicy, loterii i zabawek.

Wieczorami odbywały się koncerty. W tym roku zagrali: DROP, Róże Europy, Mosqitoo i Zakopower. Imprezę zwieńczył niedzielny pokaz sztucznych ogni.

Poniżej krótka fotorelacja:

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano