AZS PW zwycięzcą drugiego meczu Memoriału Ambroziaka

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej pokonali 3:1 Indykpol AZS Olsztyn w drugim meczu XI Memoriału Zdzisława Ambroziaka.W drugim piątkowym spotkaniu na parkiecie pojawiły się drużyny mocno przebudowane w przerwie między sezonami, jednak zdecydowanie większe roszady nastąpiły w stołecznej ekipie, którą opuścili wszyscy doświadczeni zawodnicy.

Tymczasem na boisku już od pierwszych minut było widać ogromną determinację Inżynierów. Pierwsza partia zakończyła się ich zwycięstwem po grze na przewagi, 26:24. Z kolei drugi set to już zdecydowana dominacja podopiecznych Jakuba Bednaruka. Świetnie na środku siatki spisywał się Bartłomiej Lemański, 18-latek mierzący 212 cm!

Po dwóch przegranych odsłonach olsztyńscy akademicy dokonali zmiany rozgrywającego: Juraja Zatko zastąpił Maciej Dobrowolski i ich gra odmieniła się znacząco. To jednak wystarczyło tylko na wygranie jednego seta, bowiem w partii numer cztery ponownie lepsi okazali się stołeczni gracze.

W sobotę o V miejsce zmierzą się MKS MDK Legia Warszawa i Indykpol AZS Olsztyn. Zaś zwycięzcy piątkowych spotkań – BBTS Bielsko-Biała i AZS Politechnika Warszawska – zagrają odpowiednio z Asseco Resovią Rzeszów i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

AZS Politechnika Warszawska – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (26:24, 25:19, 22:25, 25:20)