Koniec dwóch cyklicznych plenerowych imprez miejskich w Warszawie

Dzisiaj 27.09 po raz ostatni możemy się wybrać na multimedialny pokaz fontann na podzamczu, a jutro na koncert z muzyką Chopina w Łazienkach Królewskich.

Koniec lata wiąże się również z końcem plenerowych imprez miejskich w Warszawie. To ostatni weekend, gdzie możemy się jeszcze w te dwa miejsca udać, aby zobaczyć niesamowite pokazy i posłuchać muzyki znanego artysty.

W Multimedialnym Parku Fontann możemy zobaczyć pokaz „Taniec źródeł”. Do tej pory odbywały się tam projekcje filmowe na wodzie czy kolorowe kompozycje laserowe skomponowane z muzyką. W tym roku widowisko na Podzamczu Królewskim obejrzało 750 tys. ludzi. Ostatni pokaz odbędzie się dziś 27.09 o godzinie 21:00.

Koncerty Chopinowskie odbywały się natomiast w Łazienkach Królewskich, które organizowane są rok w rok pod pomnikiem znanego kompozytora już od 55 lat i od zawsze oprócz Warszawiaków przyciągały również gości z innych miast, ale także gości zagranicznych. W tym roku koncertów Chopina wysłuchało pół miliona ludzi. Jutro 28.09 jest ostatnia okazja aby się wybrać i samemu tego doświadczyć. Koncerty odbędą się o godzinie 12:00 i 16:00.

fot: wikipedia, Adrian Grycuk

Opublikowano