Resovia w finale Memoriału Ambroziaka

Asseco Resovia Rzeszów pokonała 3:0 BBTS Bielsko-Biała.
Zanim doszło do spotkania Resovii z BBTS-em organizatorzy IX Memoriału Zdzisława Ambroziaka postanowili uhonorować obecnych w ursynowskiej Arenie świeżo upieczonych mistrzów świata: Rafała Buszka, Fabiana Drzyzgę, Dawida Konarskiego i Piotra Nowakowskiego.

Nowakowski i Drzyzga nie znaleźli się w meczowej „12”, ale Buszek pojawił się nawet w wyjściowym składzie. Rzeszowianie rozpoczęli spotkanie spokojnie, jednak ekipa BBTS-u starała się dotrzymywać im kroku, co udawało się przez większość seta. Dopiero w końcówce wicemistrzowie Polski nie dali dojść do słowa rywalom.

Podobny przebieg miał drugi set, gdzie ponownie przez długi czas bielszczanom udawało się dochodzić punktowo do rywali. Z każdą piłką gra Resovii wyglądała coraz lepiej i w trzeciej odsłonie bielszczanie mieli niewiele do powiedzenia na parkiecie. Najlepszym zawodnikiem w przegranej ekipie wybrano Wojciecha Sobalę, zaś w Resovii Lukas Tichacek.

Dzięki zwycięstwu nad BBTS-em, w niedzielę Resovia zagra w finale z triumfatorem spotkania ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – AZS Politechnika Warszawska.

Asseco Resovia Rzeszów – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:19, 25:20, 25:17)

Resovia: Tichacek, Perłowski, Ivović, Schoeps, Dryja, Buszek, Żurek (libero) oraz Konarski, Lotman, Penczew.

BBTS: Pilarz, Polański, Ferens, Gonzalez, Sobala, Kapelus, Dębiec (libero) oraz Neroj, Bućko, Kwasowski, Błoński.

Opublikowano