James Blunt na Torwarze

W piątek 3 października w Warszawie wystąpi autor hitu „You’re Beautiful”, James Blunt. Muzyk zagra koncert w ramach trasy „Moon Landing 2014”.

James Blunt urodził się 22 lutego 1974 roku w Wielkiej Brytanii. Blunt zadebiutował albumem Back to Bedlam. Krążek rozszedł się w Europie w 5 milionach kopii. Pierwszy singiel „You’re Beautiful” bardzo szybko stał się hitem, zajmując pierwsze miejsca na listach przebojów Europy, USA i Australii. James Blunt koncertował na całym świecie (łącznie przez 7 lat), 4 jego single zajęły pierwsze miejsca na listach przebojów, miał pięć nominacji do Grammy, 17 milionów sprzedanych płyt i 20 milionów zakupionych singli. Do tego 5 milionów wielbicieli na Facebooku, 250 milionów odtworzeń na Spotify i 257 milionów wyświetleń teledysków na YouTube.

Artysta wydał już 4 albumy. Moon Landing, jego ostatni album jest o  marzeniach,tęsknocie, pierwszej miłości. Jest o patrzeniu w lustro i widzeniu chłopca, którym się było, mężczyzny którym się jest – i nauce jak żyć z wadami tej sytuacji i wszystkim innym. Blut powraca w albumie do korzeni i odkrywa na nowo moc muzyki, jaką jest bezpośrednie i szczere komunikowanie emocji bez zbędnej polerki czy komplikacji.

Zobacz też Festiwal Muzyki Współczesnej i BMW art cars

 

Źródło: oficjalna strona artysty, wikipedia.org.

Opublikowano