Święto kina dla dzieci

Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 27.09 – 5.10.2014 w 15 miastach: Warszawie, Wrocławiu, a także Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Bolesławcu, Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Tczewie, Toruniu oraz Wągrowcu. Zapraszamy na seanse filmów dla najmłodszych, warsztaty dla dzieci i rodziców, wydarzenia dodatkowe i spotkania z twórcami. Na Festiwalu Filmowym Kino Dzieci zostanie pokazanych ponad 50 filmów krótko- i pełnometrażowych dla młodych widzów w wieku od 5 do 12 lat.

Kino Dzieci to pierwszy festiwal dla dzieci przygotowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, ale kolejny krok na drodze kształtowania mądrych,  wrażliwych odbiorców. Dział edukacji SNH od kilkunastu lat prowadzi projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej skierowany do uczniów – odbywa się w ponad 40. miastach i uczestniczy w nim 39  tys. osób. Przez ostatnie trzy lata SNH organizowało w warszawskim kinie Muranów jesienne  przeglądy kina dla dzieci, które stały się inspiracją do zorganizowania Kina Dzieci. Kolejny nowy
projekt, którego inicjatorem jest SNH to warsztaty dla twórców filmów dziecięcych Films For Kids.Pro.  Stowarzyszenie Nowe Horyzonty chce nie tylko promować dobre dziecięce kino, ale także inspirować  i wspierać jego autorów.

Jak mówi Roman Gutek, szef Stowarzyszenia Nowe Horyzonty:
„Cieszy mnie, że kolejny nowohoryzontowy festiwal kierujemy do najmłodszych widzów. Kino Dzieci to  okazja, byśmy my – dorośli – pokazali im, jak piękne i inspirujące mogą być filmy i jak wiele można z  nich czerpać. Ważne, by dać dzieciom szansę na spotkanie z wyjątkowym filmem już teraz, by w przyszłości same miały odwagę sięgać po kino opierające się wszechobecnym modom. Niech niezależnie  od wieku spotykają się z filmem niezwykłym, które długo po seansie nie pozwala o sobie zapomnieć.”

Codziennie będzie wyświetlane kilka filmów. Bilety na filmy są tańsze,  niż poza festiwalem. Szczegóły na temat programu festiwalu, repertuaru i imprez towarzyszących dostępne na stronie internetowej www.kinodzieci.pl

 

Zobacz też: Filmowy Klub Seniora i Nowe żłobki w Warszawie

 

Źródło, foto: materiały prasowe organizatora

 

Opublikowano