ZAKSA brązowym medalistą Memoriału Ambroziaka

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po tie-breaku pokonała BBTS Bielsko-Biała i zajęła 3. miejsce podczas IX Memoriału Zdzisława Ambroziaka.
Podopieczni debiutującego w roli trenera Piotra Gruszki, bardzo ambitnie podeszli do gry w turnieju poświęconym pamięci znakomitego siatkarza i dziennikarza sportowego.

W piątek bez straty seta pokonali II-ligowy MKS MDK Legia Warszawa, natomiast w sobotnim półfinale musieli uznać wyższość Asseco Resovii Rzeszów, chociaż przez dwa sety walczyli niemal jak równy z równym.

Te wyniki dały im prawo do gry o 3. miejsce w Memoriale Ambroziaka, gdzie trafili na kędzierzyńską ZAKSĘ. Drużyna z Opolszczyzny przyjechała do Warszawy w dość eksperymentalnym składzie, m.in. z holenderskim atakującym Kayem Van Dijkiem.

Gracze z Podbeskidzia byli bliscy wygrania spotkania z podopiecznymi Sebastiana Świderskiego stosunkiem 3:1, jednak w końcówce czwartej partii kędzierzynianie zakasali rękawy do roboty i doprowadzili do tie-breaka. W ostatnim secie triumfowała już ZAKSA.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała 3:2