Złapany na włamanie w domku letniskowym

Sylwester R. został zatrzymany za włamanie, kradzież i uszkodzenia mienia w domku letniskowym w miejscowości Czarny Las. Za to przestępstwo grozi mu kara 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Policji z Góry Kalwarii otrzymali wiadomość o włączonym alarmie w jednym z domków letniskowych. Na miejsce od razu został wysłany patrol, który znajdował się najbliżej. Po tym, jak policjanci dotarli do celu zauważyli, że szyba w domku jest wybita, drzwi są otwarte, a przed domkiem stoją rzeczy przygotowane do zabrania, w tym radio i artykuły spożywcze. W chwili gdy mężczyzna będący w środku zauważył funkcjonariuszy, wyskoczył przez okno i starał się uciec, jednak bez powodzenia. Policjanci bez problemu zatrzymali włamywacza. Jednak szkody, które wyrządził w domku, właściciel oszacował na ponad 1300 zł.

Po sprawdzeniu 30-latka okazało się, że jest on poszukiwany przez Prokuraturę w celu uzyskania informacji o jego miejscu zamieszkania. Za włamanie, kradzież i uszkodzenie mienia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Opublikowano