Nowe rowery i mapy turystyczne w Legionowie

Do końca października do Areny Legionowo trafi 30 nowych rowerów, a na terenie miasta pojawią się mapy turystyczne, uwzględniające ścieżki rowerowe i piesze. Koszt inwestycji to 2 mln zł.

Mapy przede wszystkim muszą przedstawiać ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne. Muszą też zawierać informacje odnośnie atrakcji przyrodniczych i turystycznych na terenie powiatu. Natomiast rowery muszą mieć już pełne wyposażenie, czyli światełka, odblaski oraz koszyk mocowany z przodu roweru. Być może pojawią się jeszcze kaski, kamizelki odblaskowe, foteliki dla dzieci i przyczepki rowerowe, ale to na chwilę obecną jest tylko w planach.

Inwestycja ma być wykonana w ramach projektu RPOWM „Poprawa oferty turystycznej miasta Legionowo poprzez rozbudowę systemu ścieżek rowerowych”. Cały koszt to około 2 mln zł., ale pół miliona miasto otrzymało z dofinansowania przez Unię Europejską. Przetarg na wykonanie inwestycji został ogłoszony 24.09, termin składania prac mija jutro, 30.09. Od dnia wyłonienia wykonawcy ma on 30 dni na przygotowanie i postawienie map turystycznych w Legionowie oraz zakupienie 30 rowerów, które trafią do Areny Legionowo.

fot: wikipedia

Opublikowano