Warszawski Tydzień Seniora

Akcja rozpoczyna się dzisiaj, 29.09. Wszyscy seniorzy mogą wziąć udział w wydarzeniach, które na ten tydzień są dla nich specjalnie przygotowane.

To idealny czas dla seniorów! Już dzisiaj odbędzie się konferencja poświęcona nowym technologiom dla osób starszych w miejscach publicznych i nie tylko. W następnych dniach będą mogli udać się spotkania na temat bankowości, między innymi jak bezpiecznie korzystać e-konta i wykonywać bezpiecznie przelewy internetowe. Przygotowane są też warsztaty dotyczące konserwacji starszych fotografii i spotkanie „Smaki dzieciństwa”, podczas którego wszyscy będą mogli pochwalić się swoimi przepisami, z których następnie powstanie książka kucharska. W najbliższą sobotę 4.10 obok Dworca Centralnego odbędzie się spotkanie dotyczące obsługi biletomatów i kas samoobsługowych. W niedzielę 5.10 natomiast będzie „Jarmark Kreatywności”. Dla seniorów czynny będzie punkt konsultacyjny, w którym dowiedzą się jak obsługiwać urządzenia takie jak tablet czy laptop, ale też będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań.

A oprócz nauki przygotowana jest też zabawa podczas „Jarmarku Kreatywności” , w tym występy i międzypokoleniowe potańcówki, joga śmiechu czy gry planszowe.

Opublikowano