Najnowsza powieść Agnieszki Walczak-Chojeckiej

2 października promocja najnowszej powieści Agnieszki Walczak-Chojeckiej „Gdy zakwitną poziomki, opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno”, wydanej przez wydawnictwo FILIA. Wieczór poprowadzi Agnieszka Horaczy,  a uświetni go występ wokalny Antoniny Peak.
Agnieszka Walczak-Chojecka jest autorką powieści obyczajowych, mieszkającą w Chylicach w gminie Piaseczno. Zaczęła zajmować się literaturą już w wieku… pięciu lat. Wtedy to ułożyła swój pierwszy wiersz. Później publikowała między innymi w „Poezji” i „Nowym wyrazie”. Jako młoda poetka uczestniczyła kilkakrotnie w festiwalu studenckim FAMA, występowała w warszawskich klubach. W 2013 roku wydała powieść „Dziewczyna z Ajutthai. Niezbyt grzeczna historia” (wydawnictwo 2 Piętro, grudzień 2013) .
Pisała słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Ich wspólne utwory wykonywał Emilian Kamiński. Zagrała jedną z głównych ról w filmie pt. „Grzechy dzieciństwa”, oraz śpiewała w awangardowym zespole. Zajmowała się także tłumaczeniami literatury z serbskiego, zajmowała się przekładem słuchowisk dla Polskiego Radia, współpracowała z literackimi czasopismami byłej Jugosławii.
We wczesnych latach dziewięćdziesiątych była stałym współpracownikiem kultowego programu Index 202 Radia Belgrad. Współpracowała z III programem Polskiego Radia oraz pisała do „Magazynu Muzycznego” i „Brawo Best”.

Premiera najnowszej powieści Agnieszki Walczak-Chojeckiej „Gdy zakwitną poziomki, opowieśc o kobiecie, która pragnie zbyt mocno”, miała miejsce 24 września.

Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka. Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne? I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony?
Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje?
Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki…

AGNIESZKA WALCZAK CHOJECKA oddaje głos kobiecie współczesnej, silnej i jednocześnie zagubionej, poszukującej oraz pełnej nadziei. Pożądanie, miłość i ogromna potrzeba macierzyństwa – o tym jest ta opowieść.

Promocja książki odbędzie się w Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta 22/24 ), 2 października (czwartek) o 18:00.  Wieczór poprowadzi Agnieszka Horaczy, a uświetni go występ wokalny Antoniny Peak. Po spotkaniu – kieliszek wina.

Zobacz też: Konkurs na kontynuację powieści i Beyonce w drugiej ciąży?

źródło, foto: kulturalna.warszawa.pl

Opublikowano