Sprintem przez Puszczę Białą

LOTTO Poland Bike Marathon trzeci raz z rzędu zawitał do Jasienicy koło Ostrowi Mazowieckiej. To dwunasty, przedostatni etap tegorocznego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. Z roku na rok frekwencja na starcie jest coraz większa. Tym razem w okolicach Ostrowi Mazowieckiej ścigało się prawie 600 miłośników jazdy na rowerach górskich. Dominował „puszczański” klimat. Trasa prowadziła przez dukty leśne i szlaki w obrębie Puszczy Białej.

Na dystansie MAX (54 km) po zaciętym finiszu zwyciężył Mariusz Kozak (RMF FM MTB Team), przed Pawłem Barankiem (Airbike.pl Rocky Mountain) i Grzegorzem Maleszką (Dachland Olsztyn). Wśród kobiet nie było mocnych na Urszulę Luboińską (BDC Retro MTB Team), która wyprzedziła Katarzynę Różycką (Rozycky Team) i Agnieszkę Tkaczyk (SPEC Bike Racing Team).

W rywalizacji na trasie MINI (25 km) najszybszy okazał się Paweł Pięta (Orbea Racing Team), przed Michałem Kostrzewą (TRW Cloudware Team) i Markiem Długołęckim (Komobike Scott). W gronie kobiet, już piąty raz z rzędu, wygrała Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team). Druga była Magdalena Dąbrowska (New Age Fitness SklepRowerowy.pl), a trzecia Barbara Kleczaj (OLSH Team).

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach powiatu ostrowskiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Kacper Szabłowski (KK24h Ostrołęka), tuż przed Mateuszem Jakubiukiem (MTB Międzyrzec Podlaski) i Jakubem Trycem (Wertepowiec Łochów). W gronie dziewcząt wygrała Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin), przed Katarzyną Górniak (Inter Cars Nowy Dwór Mazowiecki) i Martą Rusek z Warszawy. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Finałem imprezy była efektowna dekoracja na scenie z udziałem starosty ostrowskiego Zbigniewa Kamińskiego. Tradycyjnie było mnóstwo nagród i losowanie upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. XII etap LOTTO Poland Bike Marathon został zorganizowany przy ścisłej współpracy ze Starostwem Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej.

Kolejne, wielkie kolarskie emocje już w niedzielę, 12 października w warszawskim Wawrze przy Centrum Zdrowia Dziecka.

fot. Poland Bike
/Poland Bike/

Opublikowano