Grające ławki chopinowskie w Warszawie będą odnowione

15 ławek mieszczących się między Łazienkami Królewskimi a placem Krasińskich znikną z Warszawy i pojawią się dopiero w grudniu. Koszt inwestycji wynosi ponad 76 tys. złotych.

Grające ławki chopinowskie to wielka atrakcja turystyczna miasta. Szlak multimedialny uruchomiony został już ponad 5 lat temu, kiedy obchodziliśmy 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Ławeczki umożliwiają odtworzenie utworów znanego kompozytora poprzez naciśnięcie guzika tam umieszczonego. Każda z ławek zlokalizowana jest w miejscu, które miały związek z życiem artysty (przy każdej z nich jest opis). Jest to atrakcja znana zarówno wśród Warszawiaków jak i turystów.

Teraz ławeczki znikną na około 2 miesiące z Warszawy. W tym czasie zostaną zamontowane nowe włączniki muzyki, podświetlane na kolor niebieski, lepsze głośniki. Elektronika, która ma zapewnić prawidłowe odtwarzanie dźwięków również zostanie wymieniona. Pojawią się też nowe aplikacje, które każdego użytkownika urządzenia mobilnego przekierują na odpowiednią stronę internetową. Ławki też zostaną odnowione z zewnątrz, nogi zostaną oczyszczone i pokryte warstwą cynku, co ma na celu uchronienie ich przed korozją, a na koniec  będą pomalowane. Na warszawskie ulice wrócą ponownie w grudniu bieżącego roku.

Opublikowano