Wystawa „Szklane domy” na dziedzińcu pałacu Branickich

Od piątku, 3 października, na dziedzińcu pałacu Branickich (ul. Nowy Świat 18/20) można już oglądać wystawę plenerową pt. „Szklane domy”– mit, a rzeczywistość. Zagadnienia warszawskiej architektury modernizmu lat 20. i 30. XX w. W 150. rocznicę urodzin Stefana Żeromskiego”.

Na wystawie zobaczyć można m.in. fotografie archiwalne ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz z Archiwum Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk.

Ekspozycji towarzyszy broszura-poradnik: „Jak modernizować modernizm? Zabytki architektury mieszkaniowej modernizmu. Dobre praktyki konserwatorskie dla mieszkańców i użytkowników”.

„Poradnik  popularyzuje wiedzę o architekturze modernizmu, na przykładzie obiektów zbudowanych w Warszawie w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Publikacja jest adresowana do mieszkańców i użytkowników budynków powstałych w tamtym czasie i wskazuje optymalne rozwiązania problemów wynikających z funkcjonowania i utrzymania obiektów zabytkowych”. – napisano we wstępie do poradnika.

Wystawę przygotowaną przez Stołecznego Konserwatora Zabytków można oglądać do 31 października 2014 r. od godz. 8.00 do zmierzchu, także  w weekendy.

źródło: UM Warszawy; fot: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Opublikowano