Brwinowska „Szlachetna paczka” szuka wolontariuszy

W 2014 roku po raz czternasty w Polsce i po raz drugi w Brwinowie zostanie zorganizowana pomoc dla potrzebujących w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Do 20 października trwa rekrutacja wolontariuszy, chętnych do służby w rejonie Brwinowa.

 „Szlachetna paczka” co roku w grudniu trafia do potrzebujących w całej Polsce. Tylko w 2013 roku dotarła do 17 684 rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, a łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięgnęła prawie 700 tys.
Dorota Piasecka, liderka tej akcji w rejonie Brwinowa, zaprasza do współpracy chętnych wolontariuszy:

Poszukiwane są osoby pełnoletnie, odpowiedzialne, pragnące realnie zmieniać swoje otoczenie, czerpiące radość z bezinteresownego pomagania i potrafiące nawiązać kontakt z drugim człowiekiem. Do zadań wolontariusza należy m.in. spotkanie z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji; współpraca z darczyńcami przygotowującymi paczki oraz współpraca z innymi wolontariuszami w rejonie m.in. poszukiwanie darczyńców, organizacja magazynu, transport paczek. Wolontariusze Paczki przechodzą specjalne szkolenie, które ma ich przygotować do tej niezwykle ważnej roli. To oni są pomostem między osobami, które potrzebują wsparcia, a tymi, którzy chcą je dać.

SZLACHETNA PACZKA 2014 otwiera rekrutację wolontariuszy.

Opublikowano