Komunikacja zastępcza Tłuszcz – Łochów

Ze względu na rozpoczynającą się 12 października modernizację szlaku kolejowego pomiędzy Warszawą a Białymstokiem na odcinku pomiędzy Tłuszczem a Łochowem zamknięte zostaną tory w obu kierunkach. Zamiast pociągów na tej trasie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Zaplanowana przez PKP PLK modernizacja linii kolejowej pomiędzy Warszawą a Białymstokiem niesie za sobą duże zmiany komunikacyjne, związane z zamknięciem torów w obu kierunkach. Rozpoczynające się 12 października prace remontowe wymagają w swej pierwszej fazie zawieszenia ruchu pociągów na odcinku Tłuszcz – Łochów. To spowoduje konieczność przesiadki z pociągu do autobusu i odwrotnie na stacjach w Tłuszczu i Łochowie, a ponadto wydłuży czas przejazdu na tej trasie. Zakończenie prac zarządca infrastruktury planuje na grudzień 2015 r.

Koleje Mazowieckie na okres 12 października – 13 grudnia br. uruchomią dwa rodzaje kursów – przyspieszone i uzupełniające:

  • Kursy przyspieszone zostaną oznaczone symbolem „S”. Zatrzymywać się będą na początkowych i końcowych przystankach trasy Tłuszcz – Łochów – Tłuszcz (start z placu postojowego przy dworcu PKP Tłuszcz na plac postojowy przy stacji PKP Łochów). Przewidywany czas przejazdu to 30-35 minut;

  • Kursy uzupełniające zostaną oznaczone symbolem „W”. Zatrzymywać się będą na pośrednich przystankach na trasie Tłuszcz – Łochów – Tłuszcz, w tym w miejscowości Chrzęstne, Mokra Wieś, Szewnica, Jadów, stacja PKP Urle, Borzymy i Barchów. Przewidywany czas przejazdu to 68-73 minuty.

Kursy będą realizowane autobusami przystosowanymi także do przewozu osób niepełnosprawnych. Szczegółowy rozkład jazdy autobusów komunikacji zastępczej został zamieszczony w Tabelach Rozkładu Jazdy na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl. Informacje dostępne są także pod numerem telefonu całodobowego call center KM: (022) 364 44 44.

Opublikowano