Muzealne wtorki w Muzeum Narodowym

Jak co wtorek, 7 października w Muzeum Narodowym odbywają się „Muzealne wtorki”. Jest to cykl spotkań z  edukatorami, którzy przybliżą dzieje obrazów i artystów, zabierając na spacery szlakiem niezwykłych historii.

Muzealne wtorki dedykowane są szczególnie seniorom, ale także wszystkim tym, którzy są ciekawi kolekcji MNW. Spotkania poprowadzą dr Magdalena Bialic, dr Paweł Freus, Przemysław Głowacki, Urszula Król, Monika Miżołębska, Sergiusz Pinkwart, Jan Przypkowski oraz Karolina Zalewska.

Spotkania odbywają się w każdy wtorek. Proponowane są zawsze dwa tematy, które powtarza się o godzinie 13:00 i 14:30. Spotkanie trwa ok 40 minut. Wstęp jest wolny.

Program na jutro: 

Malarze końca wieku/dr Magdalena Bialic
„Pod znakiem groteski i marionetki: Witold Wojtkiewicz”
Jego obrazy są jak z dziecięcych snów: piękne i niepokojące, okrutne i chwytające za serce. Groteskowe postaci klaunów spotykają się tu z konikami i księżniczkami marionetkami, które uciekły z wesołego miasteczka. To świat niezwykłej wyobraźni przedwcześnie zmarłego malarza z Warszawy – Witolda Wojtkiewicza.

lub

Niezwykłe kobiety/Urszula Król
„Polskie królowe” 
Maria Ludwika Gonzaga, Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna, Marysieńka Sobieska … Spotkanie poświęcone polskim władczyniom, ich biografiom i malarskim wizerunkom.

Muzeum Narodowe w Warszawie (Aleje Jerozolimskie 3), zbiórka w holu głównym\

Przeczytaj także o edukacyjnej roli szachów oraz czym jest Warszawska Linia Edukacyjna

źródło, foto: mnw.pl

Opublikowano