Przegląd filmów irańskich

Kinematografia irańska w ostatnich latach zasłużenie zdobywa coraz silniejszą pozycję na świecie i jest jedną z najlepiej rozwiniętych na Bliskim Wschodzie. Jej cechą szczególną są wysublimowane środki wyrazu – gesty, emocje.Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury zaprasza na„Przegląd  Filmów Irańskich” realizowany we współpracy z Ambasadą Islamskiej Republiki Iranu. Patronat: Kontynent Warszawa, Etnosysytem.pl. Wstęp wolny.

Filmy Przeglądu odzwierciedlają współczesne życie w Iranie,  realia społeczno-kulturowe, inspirowane są prawdziwymi historiami. W programie projekcji znajduje się też dokument o ważnej karcie we wspólnej historii Polski i Iranu.

Projekcje będą się odbywać co środę o godzinie 19:00 w Staromiejskim Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2). Na wszystkie pokazy wstęp jest wolny.

Jutro będzie okazja zobaczyć „I’m his wife”. Film opowiada o tym, jak życie młodej pary zmienia się po wypadku samochodowym, prowadząc do oszustw i zdrady.

Reżyser, Mostafa Shayesteh, urodzony w 1958 roku w Teheranie, rozpoczął karierę filmową w 1988 roku. Producent i dystrybutor, aktywnie zaangażowany w realizację wielu irańskich produkcji. „I am his wife” to jego debiut reżyserski.

Zobacz też Służby Specjalne w kinach oraz cykliczne spotkania w Muzeum Narodowym

źródło: sdk.pl

Opublikowano