Azja z Tomaszem Tułakiem

Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie „Syberia, Bajkał, Kolej Transsyberyjska” z Tomaszem Tułakiem, podróżnikiem, organizatorem wypraw do Azji i właścicielem biura wypraw „Om Tramping Klub”. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 9 października o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Podczas spotkania udamy się w podróż najsłynniejszą i najdłuższą koleją na świecie – Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy północnej Azji. Zobaczymy najgłębsze słodkowodne jezioro świata – Bajkał. Popłyniemy w rejs po Bajkale. Czekają nas piesze wycieczki po wyspie Olchon, półwyspie Święty Nos i górach Chamar-Daban oraz niekończące się lasy Syberii. Poznamy znikające kultury plemion syberyjskich takich jak Buriaci czy Ewenkowie. Odkryjemy świat na pograniczu wielu religii: buddyzmu, szamanizmu i prawosławia. (odwiedzimy m. in. Iwołgińsk – centrum buddyzmu tybetańskiego w Rosji). Zobaczymy także miasta z końca świata: Irkuck i Ułan Ude.

Tomasz Tułak – kielczanin, podróżnik, absolwent leśnictwa (UR w Krk) i Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf – amator. Od kilkunastu lat w podroży, w tym dwa lata w Indiach. Zakochany w Azji i jej mieszkańcach. Szczególnie upodobał sobie Himalaje, gdzie przemierzył tysiące kilometrów pieszo! Studia „innych światów” – religioznawstwo i fantastyka – zainspirowały go do podróży i poznawania innych kultur. W ciągu ostatnich dziesięciu lat spędził dwa lata Indiach, podróżował kilka razy na Syberię, Indochin. Karakorum w Pakistanie. Odwiedził też obie Ameryki: Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Północnej i większość krajów Ameryki Południowej.

Organizacja: Karolina Krzywicka

Czwartek 9 października, godz. 18.00
ul. Solec 24. Wstęp wolny.

W czwartek można także zbadać wzrok w Warszawie i zagrać na pianinie

żródło: wydarzenie organizatora na facebooku

Opublikowano