Gość Anety Zając i Daniela Wieleby

Dzisiaj (17.10) o godzinie 17.00 gościem Anety Zając i Daniela Wieleby podczas audycji Design Według Gwiazd będzie … Madox. Podczas audycji usłyszycie między innymi jak i gdzie mieszka Madox.

MADOX – wokalista, kompozytor i autor tekstów. Dzieciństwo spędził w Paryżu. Po ukończeniu liceum w Lubinie, przeniósł się do Wrocławia, gdzie studiował dziennikarstwo i komunikację społeczną na Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” oraz chemię środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim.

W 2007 roku wygrał Grand Prix Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Francuskiej wykonując utwór „Déshabillez-moi” z repertuaru Juliette Gréco (w latach 80. spopularyzowany przez Mylène Farmer), podczas tego konkursu zdobył również nagrodę publiczności. W tym samym roku uzyskał także pierwsze miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej na Dolnym Śląsku oraz drugie miejsce w plebiscycie publiczności, wykonując „Like A Virgin” z repertuaru Madonny.

Wystąpił w trzecim odcinku drugiej edycji programu emitowanego w telewizji TVN – Mam Talent, gdzie wykonał utwory „Paparazzi” (Lady Gaga) i „Bambino” (Dalida). W odcinku półfinałowym zaśpiewał piosenkę „Stop!” z repertuaru Sam Brown.

4 października 2011 nakładem EMI Music Poland ukazał się debiutancki album La révolution Sexuelle z którego pochodzą trzy single i teledyski: „High On You”, „On And On” (feat. Pawbeats) oraz tytułowy.

Płyta promowana była serią koncertów klubowych w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Toruniu, Bydgoszczy i Olsztynie. 24 lipca 2012 roku wystąpił w trójmiejskiej Ergo Arena jako support szwedzkiego duetu Roxette.

Opublikowano