Sportowy Brwinów

Brwinów zdobył tytuł Sportowej Gminy 2014, przyznawany przez Klub Sportowej Polski. Podczas uroczystości w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego indywidualne wyróżnienie – Lidera Sportowej Polski – odebrał także burmistrz Arkadiusz Kosiński.
Sportowa Gmina to wyróżnienie przyznawane samorządom, które w szczególny sposób starają się o rozwój kultury fizycznej na swoim terenie, np. poprzez budowę obiektów sportowych, zapewnienie szerokiej oferty zajęć, rozwój różnych dyscyplin sportu i organizację imprez sportowych, popularyzujących sport wśród mieszkańców. Wśród nagrodzonych tym tytułem w tegorocznej edycji 42 gmin są nie tylko duże aglomeracje, gdzie powstają imponujące areny sportowe, ale też mniejsze miasta i gminy, które działają na skalę swoich możliwości. Gmina Brwinów zdobyła tytuł Sportowej Gminy po raz czwarty. Wręczenie dyplomów odbyło się podczas gali zorganizowanej 9 października 2014 r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.
W tym roku przyznano też wyróżnienia indywidualne: tytuł Lidera Sportowej Polski otrzymało 26 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z całej Polski. Jak podkreślali organizatorzy, „jest to wyróżnienie za inwestycje w rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, działania na rzecz upowszechniania sportu dzieci i młodzieży, wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych oraz osobiste zaangażowanie”. Pamiątkowe medale wręczali samorządowcom wybitni sportowcy: zapaśnik Andrzej Supron, biegacz Marian Woronin oraz lekkoatleta, mistrz w skoku wzwyż Jacek Wszoła.
Mieszkańcy gminy Brwinów chętnie spędzają swój czas w aktywny sposób. W ostatnich czterech latach zostały oddane do użytku: kompleks boisk przy Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie wraz z rolkowiskiem, kompleks boisk Orlik w Żółwinie oraz mniejsze boisko w Parzniewie. Powstają miejsca rekreacji – nowe place zabaw dla dzieci powstają w kolejnych sołectwach, a stare są sukcesywnie modernizowane. Plac zabaw przy ul. Grodziskiej zyskał nowe ogrodzenie, plac przy ul. Sochaczewskiej – nowe zabawki, a dzięki aktywności mieszkańców w konkursie internetowym powstał też zupełnie nowy plac zabaw w parku miejskim oraz drugi w Żółwinie. Podejmowane dziś działania w perspektywie najbliższych lat pozwolą na rozbudowę dróg rowerowych. Już teraz przy okazji modernizacji ulic i chodników w wielu miejscach pojawiają się ciągi rowerowo-piesze, które docelowo utworzą spójną sieć.

Opublikowano