Bajkotworek – spektakl dla dzieci

Już w środę, 22 października w Centrum Promocji Kultury Praga Południe, odbędzie się spektakl dla dzieci pt „Bajkotworek”. Przedstawienie w wykonaniu teatru Itakzagramy można obejrzeć za darmo, jednak wcześniej w CPK należy odebrać wejściówki. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat 4 wzwyż (zahaczając też jak najbardziej o dziadków, rodziców, starsze rodzeństwo i wszystkich, którzy choć na chwilę chcieliby się przenieść w niezwykły świat Wyobraźni).

Czy wiecie, skąd się biorą bajki? Kto zsyła ciekawe pomysły Pisarzom i Poetom? To mały skrzat o imieniu Bajkotworek. Zna wszystkie bajki na świecie, te, które już istnieją, a także te, które jeszcze nikomu nie przyszły do głowy, bo wszystkie pochodzą z jego przepastnego worka bez dna. Kto spotka Bajkotworka, może liczyć na nową bajkę i świetną zabawę w świecie wyobraźni, bo mały skrzat nikomu swoich opowieści nie odmawia.

Ale gdzie go spotkać? Możliwości jest wiele: raz wyleguje się na strychu pośród szpargałów i pokrytych kurzem zapomnianych zabawek, kiedy indziej przechadza się leśnymi ścieżkami i odwiedza mieszkające tam zwierzęta i czarodziejskie istoty, a kiedy pada, skacze z kropli na kroplę deszczu i czeka tylko na tęczę, po której dostaje się do Ogrodów Wyobraźni…

Najczęściej jednak można zwabić Bajkotworka po prostu chęcią usłyszenia bajki, jakiej jeszcze nikt nigdy nie słyszał. Zjawi się natychmiast i zacznie snuć swoją opowieść specjalnie dla Was, o czym tylko zechcecie…

Spektakl improwizowany jest spektaklem niezwykłym i niepowtarzalnym. Nie ma scenariusza i gotowych dialogów, wszystko co dzieje się na scenie – od wyboru bohatera i celu jego przygody aż po piosenki – tworzone jest na bieżąco, pod dyktando pomysłów dziecięcej Publiczności. Stąd też każda odsłona „Bajkotworka…” jest jedyna w swoim rodzaju i nigdy nie będzie dwóch takich samych. Bajki improwizowane są także wspaniałą okazją do wspólnej zabawy dla całych rodzin  – zapraszamy więc wszystkich do spotkania z Bajkotworkiem.

Scenariusz i reżyseria: Aktorzy wraz z Publicznością.
Improwizujący aktorzy: Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Agnieszka Senderowska, Piotr Łokietek, Radosław Mazur (czyli Teatr Improwizacji AFRONT).
Muzyka: Agnieszka Senderowska

Spektakl potrwa ok. 50 minut (na życzenie może być dowolnie wydłużany lub skracany, jak to w improwizacji bywa)
UWAGA: SPEKTAKL MOŻE ZAWIERAĆ CZARY, MAGIĘ I INNE ELEMENTY ZAZWYCZAJ WYSTĘPUJĄCE W BAJKACH!!!

22 października (środa), godzina 11:00
Centrum Promocji Kultury Praga Południe, ul. Podskarbińska 2
 

źródło: kulturalna.warszawa.pl, itakzagramy.art.pl

Opublikowano