Kolejne stacje Veturilo

W ostatnim czasie sieć Veturilo powiększyła się o kolejne dwie stacje. Tras rowerowych również przybywa, rowerzyści mają już do swojej dyspozycji około 400 km.

Nowe stacje pojawiły się na Wilanowie, pierwsza z nich mieści się na skrzyżowaniu ulic Vogla i Sytej, druga natomiast przy Rzeczypospolitej i Branickiego. W tym momencie funkcjonuje już 202 stacji w ramach systemu Veturilo, co daje nam łącznie ponad 3 tysiące rowerów na terenie Warszawy.

Mamy już ponad 200 wypożyczalni, tym samym Veturilo stało się siódmym systemem rowerów publicznych w Europie. Rowery w tym sezonie były wypożyczane już 1,6 mln razy i przybyło nam 67 tysięcy nowych użytkowników. Stale inwestujemy w infrastrukturę i podnosimy jej standard, łącząc drogi rowerowe w jedną spójną sieć, która liczy już ponad 400 km. Wygospodarowaliśmy też środki na zimowe odśnieżanie 75 km najważniejszych dróg rowerowych –  mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Ale to nie wszystkie zmiany. Warto też zwrócić uwagę na coraz większą ilość dróg dla rowerzystów. Obecnie ponad 400 km przeznaczonych jest na poruszanie się rowerem: 331 km z nich to drogi rowerowe, 61 km przeznaczonych jest na ciągi pieszo-rowerowe i 16 km na pasy oraz kontrapasy a w budowie jest już następne 25 km. W ciągu najbliższych lat powstaną kolejne trasy rowerowe o długości 100 km. Od przyszłego roku pojawią się one między innymi na ulicach Książęcej, Zakroczymskiej, Wóycickiego, Wrocławskiej, Drewny, al. Waszyngtona, Żwirki i Wigury, Jagiellońskiej oraz Powsińskiej. Wszystko dzięki środkom z Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

źródło/fot: UM Warszawa

Opublikowano