„Furia” od piątku w kinach

Już od jutra na ekrany polskich kin wchodzi „Furia”. Film w gwiazdorskiej obsadzie. Opowiada o załodze amerykańskich czołgistów, która pod koniec II wojny światowej wyrusza z zamiarem przerwania linii frontu w nazistowskich Niemczech.

Film produkcji chińskiej, amerykańskiej i brytyjskiej to obraz wyreżyserowany przez Davida Ayera (Bogowie ulicy). Pod koniec II wojny światowej, w kwietniu 1945 roku, wojska alianckie przygotowują swój ostateczny atak na europejskim teatrze wojny. Zahartowana w boju załoga czołgu Sherman pod dowództwem sierżanta Wardaddy’ego, znajduje się na tyłach wroga. Żołnierze podejmują heroiczną decyzję przeforsowania linii ognia i wkroczenia do serca nazistowskich Niemiec. Wardaddy i jego ludzie muszą stanąć do walki z liczniejszymi oddziałami wroga.

Doborowa obsada filmu (Brad Pitt, Shia LaBeouf) i na pewno dużo efektów specjalnych sprawi, że ten dramat wojenny może okazać się dobrym kawałkiem zagranicznej kinematografii. Może warto wybrać się do kina i sprawdzić to samemu?

Zobacz też: premiery z zeszłego piątku

źródło: filmweb.pl

 

Opublikowano