„Współbrzmienie barw. Chopin i Weiss”

Wielbiciele muzyki Chkopina (i nie tylko) mogą w najbliższą sobotę wybrać się na spotkanie na wystawie „Współbrzmienie barw. Chopin i Weiss”. Tam odbędzie się oprowadzanie po wystawie czasowej Niepokój i poszukiwanie. Polscy i norwescy twórcy czasu przełomów. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Karkosz. Wstęp w cenie biletu ulgowego do muzeum.
Gallery Talks to wykłady-dyskusje, podczas których animatorzy będą zgłębiać jeden wybrany temat ekspozycji stałej Muzeum.
Spotkania na ekspozycji stałej Muzeum Chopina ukazują życie i twórczość Chopina w wielu kontekstach historii i współczesności, przedstawiając wybrane zagadnienia w sposób przystępny i ciekawy. Niedługie i frapujące spotkania to świetna okazja, aby zapoznać się z barwną ekspozycją Muzeum Chopina. Rozmowy ze spacjalistami z dziedziny muzykologii, historii czy historii sztuki otwierają nowe perspektywy postrzegania kompozytora, a zagadnienia z zakresu działalności Muzeum zaspokoją ciekawość dotyczącą spraw, których w Muzeum na pierwszy rzut oka nie widać, a są kluczowe w zachowaniu dziedzictwa kulturowego.

Sobota, 25 października, godzina 18:00
Muzeum Fryderyka Chopina – Zamek Ostrogskich (ul. Okólnik 1)

źródło: kulturalnie.waw.pl

Opublikowano