Stowarzyszenie Skorupiaki szuka chętnych

W Krubinie gm. Wieliszew, grupa młodych osób postanowiła założyć stowarzyszenie i pomagać dzieciom z chorobą nowotworową. Pierwszym krokiem był profil na popularnym portalu społecznościowym. W najbliższą niedzielę o godzinie 18 w budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury w Krubinie, odbędzie się spotkanie założycielskie. Organizatorzy zapraszają wszystkich którzy chcą pomagać w walce z chorobą nowotworową.

Artur Sierawski – powiedział naszemu dziennikarzowi wprost – Pomysł aby pomagać innym chodził za mną od dawna. Ludzie starsi potrafią się odnaleźć w świecie chorych, a co z małymi pacjentami? W tej kolejce jest się kolejnym numerem a nie realnym pacjentem. Zdecydowałem się na choroby onkologiczne po własnych doświadczeniach w rodzinie. Wiem ile pacjenci muszą nieraz czekać czy też znosić cierpienia. W trakcie przeżywania choroby w mojej rodzinie spotykali się oni z pewną znieczulicą czy też obojętnością dlatego chcę to zmienić. W stowarzyszeniu „Skorupiaki” każde dziecko to nasz brat czy siostra, którymi chcemy się zajmować poprzez naszych wolontariuszy na których czekamy. Chcemy pomóc w najprostszych sprawach jak np. pomoc w dostaniu się do specjalisty. W przyszłości będziemy chcieli organizować różne ciekawe akcje prozdrowotne. Ważną dla nas sprawą jest pozyskanie psychologa bo sam wiem że taka pomoc chorym jest bardzo potrzebna.

Po dwóch dniach aktywności na facebooku do pomysłodawców zgłosiły się pierwsze osoby chętne pomagać w tworzeniu stowarzyszenia. Ale organizatorzy czekają również na innych.

Jesteśmy otwarci na wszystkich którzy chcą pomagać – dodaje Sierawski.

Kilka jednostek OSP z powiatu legionowskiego udostępniło informacje o stowarzyszeniu na swoich profilach. To też wielka pomoc z ich strony jaką udzielili pomysłodawcom.

Kontakt z pomysłodawcami możliwy pod numerem telefonu 668-559-324

/źródło: nowodworski24/

Opublikowano