Mamy Lidera, w Warszawie mamy lidera!

Legia Warszawa wygrała niedzielne, wyjazdowe spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz. Zwycięstwo pozwoliło klubowi ze stolicy wrócić na fotel lidera.

Mecz rozpoczął się szybkimi akcjami, których żaden zespół nie potrafił zamienić na bramkową zdobycz. Ambitny start spotkania mógł zwiastować emocje, na te jednak musieliśmy czekać do 31. minuty. Pięknym wejściem w pole karne popisał się Jakub Rzeźniczak i wykończył celnym strzałem dośrodkowanie od Brozia. To był pierwszy gol tego Legionisty w tym sezonie. Piękny prezent w dniu własnych urodzin. Druga bramka dla Legii padła w 40. minucie. Golkipera z Bydgoszczy pokonał Michał Żyro, który wykorzystał doskonałe podanie od Marka Saganowskiego. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 0:2.

W drugiej odsłonie to Zawisza częściej atakowała,. Wszystkie siły zostały skierowane do ataku, by możliwie szybko doprowadzić do remisu. Sztuka ta jednak się nie powiodła. Jedyne na co stać było w tym spotkaniu zespół gospodarzy to gol w 65. minucie. Wagner, idealnie obsłużony przez Jorge Kadu, pokonał Dusana Kuciaka.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.