I Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego

Już jutro rusza I Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego. Inauguracja odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Festiwal będzie trwał do 9 listopada i jest organizowany przez Fundację „AVE ARTE”. Jego celem jest przypomnienie i spopularyzowanie wiekopomnych dokonań oraz twórczości wielkiego polskiego patrioty, światowej sławy artysty, Premiera i Ministra Spraw Zagranicznych II Rzeczypospolitej, kawalera Orderu Virtutti Militari, Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy – Ignacego Jana Paderewskiego.

Organizatorzy planują, by Festiwal na stałe się wpisał w kalendarz stałych stołecznych imprez kulturalnych i stał się miejscem prezentacji dokonań naszego Wielkiego Rodaka.

Przez cały czas trwania festiwalu odbędzie się wiele interesujących wydarzeń.

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbędzie się w Filharmonii Narodowej w Warszawie w dniu 3 listopada o godz. 19:00 koncertem Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyr. Jacka Kaspszyka z solistami Kevinem Kennerem i Beatą Bilińską.

W programie Fantazja polska gis-moll op. 19 oraz Koncert fortepianowy a-moll op. 17 Ignacego Jana Paderewskiego.

Kevin Kenner
Amerykański pianista, laureat wielu konkursów, w tym Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1990 r. (II nagroda, pierwszej nie przyznano) i Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Światowa kariera, prestiżowe koncerty i nagrania.

Beata Bilińska
Należy do grona najwybitniejszych współczesnych polskich pianistów. Pianistka koncertuje w Polsce i za granicą, współpracuje ze znakomitymi dyrygentami i orkiestrami. Nagrała dotychczas dziewięć płyt, które otrzymały liczne nagrody, w tym dwukrotnie Pizzicato Supersonic Award w Luxemburgu oraz jedno z najważniejszych wyróżnień fonograficznych MIDEM Classical Award 2008.


Bilety do nabycia w Kasach FN oraz w internecie na stronie bilety24.pl

Więcej informacji dotyczących festiwalu można znaleźć na stronie Fundacji „AVE ARTE”

źródło: wydarzenie organizatora

Opublikowano