Wraki samochodów zostaną usunięte

W Legionowie trwa akcja „Wrak”, która ma na celu usunięcie starych wraków samochodów, które od lat stoją w tych samych miejscach i blokują miejsca. Straż Miejska zajmuje się tym od wtorku 17.12.14 r.

Na niektórych z ulic Legionowa mogliśmy się natknąć na wraki samochodów, które od dłuższego czasu niepotrzebnie zajmują miejsca parkingowe. Teraz te porzucone samochody będą przewiezione do Modlina, gdzie czeka na nie odpowiedni parking. Auta będą tam trzymane przez 6 miesięcy i jeśli w tym czasie osoba upoważniona się po nie nie zgłosi zostaną przewiezione na złomowisko. Za holowanie samochodów odpowiada firma „Eko-Zysk”.

Na razie udało się odholować dwa samochody: Volkswagena z ulicy Siwińskiego i Forda z osiedla Jagiellońska. Na początku usuniemy 10 pojazdów. Będą to wraki zaparkowane przy drogach, którymi zarządza miasto. W dalszej kolejności usuniemy samochody z terenów spółdzielczych – mówi Zastępca Komendanta Straży Miejskiej Adam Nadworski.

Akcja „Wrak” niektórym już dała do myślenia, ponieważ niektóre ze znanych opuszczonych aut w momencie rozpoczęcia odholowania nieużywanych samochodów z ulic miasta same zniknęły, dzięki czemu nie blokują już miejsc, ale nie wiadomo gdzie w tym momencie się znajdują.

źródło, fot.: UM Legionowo

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *