Doda kontra Szulim. Nie będzie ugody, będzie rozprawa w sądzie

Sprawa pobicia Agnieszki Szulim przez Dorotę „Dodę” Rabczewską znalazła wreszcie swój finał w sądzie. Przypomnijmy: 12.02.2014 roku. Chorzów. Gala „Niegrzeczni 2014”, na którą zapraszani są artyści i celebryci słynący z kontrowersyjnych wypowiedzi i zachowań. Na gali pojawiły się m.in. Doda i Agnieszka Szulim . Piosenkarka nie ukrywała swej niechęci do prezenterki, za skomentowanie jej wypadku na koncercie w Mszanie oraz za komentarze dotyczące jej rodziny, które często pojawiały się na antenie programu „Na językach”, prowadzonego przez Agnieszkę Szulim w TVN. Atmosferę dodatkowo „podgrzał” fakt, że Doda, nominowana do nagrody „Niegrzecznej artystki”, statuetki nie otrzymała, ale dostała ją Szulim, właśnie za program „Na językach”. Już na gali Doda prowokowała Agnieszkę swym zachowaniem.

Po gali impreza przeniosła się do jednego z chorzowskich klubów i to właśnie tam doszło do finału całego zajścia. W pewnym momencie do toalety, w której przebywała Szulim, weszła Doda. Drzwi mieli trzymać asystentka oraz specjalista od koncertów Dody, towarzyszący jej na gali. Doda rzuciła się na Szulim, przewróciła ją na podłogę i szarpała za włosy. Dodatkowo oblała ją jakąś cieczą (według Dody była to woda, według Szulim mocz). Po całym zajściu w klubie pojawiła się policja. Prezenterka TVN złożyła przeciwko Dodzie pozew do chorzowskiego sądu.
Nie jest to pierwsza sprawa Dody o pobicie. W 2011 roku piosenkarka pobiła Monikę Jarosińską, lecz prokuratura umorzyła sprawę ze względu na niską szkodliwość czynu. Również jeden z jej menadżerów, Jakub Majocha, oskarżał artystkę o napaść.

Ze względu na to, że chorzowski sąd odciągał termin rozprawy, sprawa została przekazana do sądu w Warszawie. W dniu 19.12.2014 o godz. 13.00 w sądzie rejonowym Warszawa-Mokotów odbyła się pierwsza rozprawa w tej sprawie. Sprawa nie zakończyła się wyrokiem, lecz została odroczona. Jak ustalili dziennikarze jednego z tabloidów, prawnicy Dody zwrócili się do Agnieszki Szulim z propozycją ugody i umorzenia sprawy, lecz prezenterka TVN nie zamierza odpuszczać. Tak więc obie celebrytki spotkają się ponownie w sądzie w dniu 11 marca 2015 roku.

Autor: Sławomir Janeczko

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *