Starsze osoby wciąż okradane metodą „na wnuczka”

Niestety, oszuści wciąż wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą „na wnuczka”, w której od niedawna złodziej dodatkowo podaje się za policjanta i prosi o współprace w schwytaniu sprawcy. W związku z tym ruszyła kampania BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!”.

Mimo licznych apeli do Policji wciąż trafiają informacje o kolejnych osób okradzionych metodą „na wnuczka”, która działa już od mniej więcej 10 lat. W tym czasie pokrzywdzeni stracili już prawie 10 mln zł.

Aby uchronić jak najwięcej osób przed takimi oszustwami funkcjonariusze starają się jak najbardziej nagłośnić sprawę, starsze osoby miały świadomość na jakiej zasadzie działają te wyłudzenia i jak można im zapobiec. Ale apelują nie tylko do osób starszych. Policja ma nadzieję, że dzięki tej kampanii na ten problem zwrócą też uwagę osoby młodsze, które będą mogły przekaż tę wiedzę swoim bliskim, rodzicom czy dziadkom.

Komenda Stołeczna Policji udostępniła teraz specjalną linię dla osób, które podejrzewają, że właśnie tacy oszuści chcą wyłudzić od nich pieniądze. W tej sprawie możemy dzwonić pod numer 22 60 33 222.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *