Nagroda Literacka m.st. Warszawy

Zbliża się już 8. edycja tego ważnego literackiego wydarzenia. Do końca stycznia 2015 każdy może zgłosić kandydata do Nagrody Literackiej.

Tradycja tego wydarzenia sięga czasów dwudziestolecia międzywojennego, ale Nagroda Literacka m.st. Warszawy w obecnej formie przyznawana jest od 2008 r. Kandydatów do tej prestiżowej nagrody mogą zgłaszać wydawcy, właściciele księgarni, bibliotekarze oraz czytelnicy.

 To wyróżnienie nie tylko ma na celu przyciągnięcie czytelników, ale również zachęcenie wydawców do publikowania twórczości ambitnej, wartościowej i ciekawej – powiedziała Hanna Gronkiewicz – Waltz, Prezydent m.st. Warszawy – Wiem, że warszawiacy kochają książki, dlatego przywiązuję szczególną wagę do promocji i popularyzacji dobrej literatury w stolicy. Warto wspierać i pokazywać książki najlepsze, które wnoszą pozytywne wartości do naszego życia, wzbogacają je.

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko autora, tytuł, wydawnictwo oraz datę i miejsce wydania książki. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnym fanpage’u Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.