Wojna rozpoczęta! Derrick Bullock “Change Me” vs Taeyang “Eyes, Nose, Lips”

Derrick Bullock (amerykański piosenkarz amator) oskarżył o plagiat Taeyang’a (koreańskiego piosenkarza z zespołu BigBang) i jego wytwórnię YG Entertainment.

Piosenka Derrick’a Bullock’a “Change Me”, opublikowana na YouTube 12 sierpnia 2014 roku wywołała sporą burzę wśród fanów K-pop’u, ponieważ podkład muzyczny tej piosenki był identyczny, jak w utworze Taeyang’a wydanym w dniu 3 czerwca 2014 roku. Amerykański piosenkarz twierdzi, że wbrew popularnemu przekonaniu napisał ten utwór 4 lata wcześniej i prawa autorskie w stu procentach należą do niego. Dodał również, że ma na to dowody w postaci wideo i dokumentacji. Jednak po wydaniu oficjalnego wideo informacje na temat autora słów i podkładu muzycznego nie są znane.
Ben Baller, słynny twórca biżuterii i gwiazda oraz przyjaciel wielu artystów z YG Entertainment stanął w obronie Taeyang’a i opublikował post na Twitterze: 'Kim jesteś, Derricku Bullock? I czy zwariowałeś? Jeżeli zobaczę cię kiedykolwiek tu w LA lub NYC odetnę ci ręce za kradzież. Okropne.”
Derrick Bullock dodał w opisie swego utworu na YouTube: „Słowa napisane przez amerykańskiego piosenkarza. Muzyka wykorzystana w piosence należącej do Taeyanga, koreańskiego piosenkarza i aktora.” Utwór został usunięty z powodu naruszenia praw autorskich.

Screen-Shot-2015-01-06-at-3.52.00-PM
Derrick wyjaśniał: „Skomponowałem tę piosenkę w szkole pięć lat temu i mam całą dokumentację na dowód tego. Jeżeli ktokolwiek ma być pozwany, to wasz koleś z boybandu, który ukradł moją muzykę, nie ja. Dzięki mimo to.”

10 stycznia pojawiło się także  oświadczenie YG, w którym wytwórnia stanęła po stronie swego artysty i zapowiedziała drastyczne kroki prawne mające na celu zablokowanie jakiegokolwiek dostępu do utworu Derrick’a Bullock’a w sieci.
Żadna ze stron nie planuje odpuścić, tak więc niebawem możemy oczekiwać informacji na temat rozprawy sądowej.

 

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *