Legionowo: Nowy blok mieszkalny na Piaskach

Na pustej i od dawna nieużywanej działce, która znajduje się między blokami na Piaskach powstanie nowy blok mieszkalny z usługami handlowymi na parterze. Jakie usługi najbardziej są preferowane przez mieszkańców tego osiedla?

Blok z usługami na parterze

Wojskowa Agencja Mieszkaniowa wyraziła zgodę, aby na nieużywanej działce o powierzchni ponad 4 tys. m2 powstał blok mieszkalny, gdzie na parterze będą się znajdowały lokale usługowe.Ceny mieszkań mają być konkurencyjne, ale będzie można też je kupić poprzez nisko oprocentowane raty.

Jakich usług spodziewają się mieszkańcy?

W czwartek 8.01 odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla Piaski z Zastępcą Prezydenta Miasta, Lucjanem Chrzanowskim. Uczestnicy mogli wtedy otwarcie powiedzieć, czego najbardziej im w tej lokalizacji potrzeba. Pojawiły się propozycje przedszkola i żłobka, biblioteki czy klubu seniora, natomiast wszyscy byli przeciwni lokalowi z alkoholem.

Boisko kwestią sporną

Z racji dużej powierzchni działki niektórzy z mieszkańców chcieli również boisko w tym miejscu, jednak dla innych jest ono całkowicie zbędne. Miejsca jest na tyle dużo, że usytuowanie boiska nie stanowi problemu, jednak odbędzie się to kosztem parkingów, a tych nawet teraz jest mało. Niektórzy mieszkańcy obawiają się, że gdy powstanie nowy blok to nowi lokatorzy będą parkować na tych miejscach, które są teraz tuż przy ulicy. Dlatego ważną kwestią jest zbudowanie bloku z odpowiednią ilością miejsc w parkingu podziemnym.

Masz jakieś uwagi? Zgłoś je!

Do 15.01 można zgłaszać swoje uwagi na adres : konsultacje@um.Legionowo.pl dotyczące tego projektu i usług, które mają się znajdować na parterze budynku.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *