Ferie zimowe na Mazowszu

Dbaj o dłonie, idzie zima
Ferie zimowe to czas kiedy najmłodsi mogą odpocząć od szkoły i spędzić czas na świeżym powietrzu. Jak zadbać o bezpieczeństwo naszych dzieci podczas ferii?

Ferie zimowe na Mazowszu

W województwie mazowieckim w tym roku ferie wypadają od 19 stycznia do 1 lutego. To czas, kiedy dzieci mogą poszaleć na dworze, pobawić się na śniegu czy na lodzie, a rodzicie często zapewniają im wtedy wyjazdy wypoczynkowe. Warto jednak pamiętać, aby najmłodsi przede wszystkim spędzili ten czs bezpiecznie.

Ferie na dworze

Urząd Miasta Legionowo przygotował dla dzieci i rodziców kilka rad, które z pewnością pomogą nam bezpiecznie spędzić czas nadchodzących ferii. Należą do nich między innymi odpowiedni ubiór do panujących na dworze warunków, zjeżdżanie na sankach w miejscach oddalonych od ulic czy zbiorników wodnych, nie doczepianie sanek do samochodów, nie rzucanie się śnieżkami z lodem, jeżdżenie na łyżwach tylko w wyznaczonych miejscach (kategorycznie zabrania się jeździć na stawach czy jeziorach) czy uważanie na sople wiszące na budynkach.

Wyjazdy zimowe

Jeżeli jednak wysyłamy nasze dzieci na wyjazdy, pamiętajmy aby dokładnie sprawdzić ośrodek, w którym nasze pociechy mają przebywać. Zweryfikujmy kadrę, posiłki czy opiekę medyczną. Nie zapominajmy poinformować opiekunów o lekach przyjmowanych przez dzieci bądź rzeczach, na które są uczulone. Ważne jest też, aby podać dokładne dane kontaktowe w razie jakiegokolwiek wypadku.

Opublikowano

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *